Logo EURO 2000

EURO 2000 - selecties deelnemende landen

Klik hier als je geen blauwe balk boven ziet

Duitsland

Poule A
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Oliver Kahn                   Bayern München                  K
 2 Markus Babbel                 Bayern München                  V
 3 Marko Rehmer                  Hertha BSC                      V
 4 Thomas Linke                  Bayern München                  V
 5 Marco Bode                    Werder Bremen                   A
 6 Jens Nowotny                  Bayer Leverkusen                V
 7 Mehmet Scholl                 Bayern München                  M
 8 Thomas Hässler                1860 München                    M
 9 Ulf Kirsten                   Bayer Leverkusen                A
10 Lothar Matthäus               NY/NJ MetroStars          (VSt) V
11 Paulo Rink                    Bayer Leverkusen                A
12 Jens Lehmann                  Borussia Dortmund               K
13 Michael Ballack               Bayer Leverkusen                M
14 Dietmar Hamann                Liverpool                 (Eng) M
15 Dariusz Wosz                  Hertha BSC                      M
16 Jens Jeremies                 Bayern München                  M
17 Christian Ziege               Middlesbrough             (Eng) M
18 Sebastian Deisler             Hertha BSC                      M
19 Carsten Jancker               Bayern München                  A
20 Oliver Bierhoff               AC Milan                  (Ita) A
21 Carsten Ramelow               Bayer Leverkusen                M
22 Hans-Jörg Butt                Hamburger SV                    K

Bondscoach: Erich Ribbeck

Roemenië

Poule A
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Bogdan Lobont                 Ajax                      (Ned) K
 2 Dan Petrescu                  Chelsea                   (Eng) V
 3 Liviu Ciobotariu              Standard Luik             (Bel) V
 4 Iulian Filipescu              Real Betis Sevilla        (Spa) V
 5 Constantin Gâlca              Espanyol                  (Spa) M
 6 Gheorghe Popescu              Galatasaray               (Tur) V
 7 Adrian Mutu                   Internazionale            (Ita) A
 8 Dorinel Munteanu              VfL Wolfsburg             (Dui) M
 9 Viorel Moldovan               Fenerbahçe                (Tur) A
10 Gheorghe Hagi                 Galatasaray               (Tur) M
11 Adrian Ilie                   Valencia                  (Spa) A
12 Bogdan Stelea                 Salamanca                 (Spa) K
13 Cristian Chivu                Ajax                      (Ned) V
14 Florentin Petre               Dinamo Boekarest                M
15 Ion Lupescu                   Dinamo Boekarest                M
16 Laurentiu Rosu                Steaua Boekarest                M
17 Miodrag Belodedici            Steaua Boekarest                V
18 Ioan Ganea                    VfB Stuttgart             (Dui) A
19 Erik Lincar                   Steaua Boekarest                M
20 Catalin Haldan                Dinamo Boekarest                M
21 Florin Prunea                 Universitatea Craiova           K
22 Cosmin Contra                 Alavés                    (Spa) V

Bondscoach: Emerich Jenei

Portugal

Poule A
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Vitor Baía                    FC Porto                        K
 2 Jorge Costa                   FC Porto                        V
 3 Rui Jorge                     Sporting Lissabon               V
 4 José Luis Vidigal             Sporting Lissabon               M
 5 Fernando Couto                Lazio Roma                (Ita) V
 6 Paulo Sousa                   Parma                     (Ita) M
 7 Luís Figo                     Barcelona                 (Spa) A
 8 Joăo Pinto                    Benfica                         A
 9 Ricardo Sá Pinto              Real Sociedad                   A
10 Rui Costa                     Fiorentina                (Ita) M
11 Sérgio Conceiçăo              Lazio                     (Ita) M
12 Pedro Espinha                 Vitória Guimarăes               K
13 Dimas Teixeira                Standard Luik             (Bel) V
14 Nuno Capucho                  FC Porto                        A
15 Francisco Costinha            AS Monaco                 (Fra) M
16 Beto                          Sporting Lissabon               V
17 Paulo Bento                   Real Oviedo               (Spa) M
18 Pauleta                       Deportivo La Coruńa       (Spa) A
19 Abel Xavier                   Everton                   (Eng) V
20 Carlos Secretário             FC Porto                        V
21 Nuno Gomes                    Benfica                         A
22 Quim Sampaio                  Sporting Braga                  K

Bondscoach: Humberto Coelho

Engeland

Poule A
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 David Seaman                  Arsenal                         K
 2 Gary Neville                  Manchester United               V
 3 Phil Neville                  Manchester United               V
 4 Sol Campbell                  Tottenham Hotspur               V
 5 Tony Adams                    Arsenal                         V
 6 Martin Keown                  Arsenal                         V
 7 David Beckham                 Manchester United               M
 8 Paul Scholes                  Manchester United               M
 9 Alan Shearer                  Newcastle United                A
10 Michael Owen                  Liverpool                       A
11 Steve McManaman               Real Madrid               (Spa) M
12 Gareth Southgate              Aston Villa                     V
13 Nigel Martyn                  Leeds United                    K
14 Paul Ince                     Middlesbrough                   M
15 Gareth Barry                  Aston Villa                     M
16 Steven Gerrard                Liverpool                       M
17 Dennis Wise                   Chelsea                         M
18 Nick Barmby                   Everton                         M
19 Emile Heskey                  Liverpool                       A
20 Kevin Phillips                Sunderland                      A
21 Robbie Fowler                 Liverpool                       A
22 Richard Wright                Ipswich Town                    K

Bondscoach: Kevin Keegan

België

Poule B
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Filip de Wilde                Anderlecht                      K
 2 Eric Deflandre                Club Brugge                     V
 3 Joos Valgaeren                Roda JC                   (Ned) M
 4 Lorenzo Staelens              Anderlecht                      V
 5 Philippe Clement              Club Brugge                     M
 6 Yves Vanderhaeghe             Excelsior Moeskroen             M
 7 Marc Wilmots                  FC Schalke 04             (Dui) M
 8 Bart Goor                     Anderlecht                      M
 9 Emile Mpenza                  FC Schalke 04             (Dui) A
10 Branko Strupar                Derby County              (Eng) A
11 Gert Verheyen                 Club Brugge                     M
12 Geert de Vlieger              Willem II                 (Ned) K
13 Frédéric Herpoel              AA Gent                         K
14 Joham Walem                   Parma                     (Ita) M
15 Jacky Peeters                 Arminia Bielefeld         (Dui) V
16 Luc Nilis                     PSV                       (Ned) A
17 Phillipe Leonard              AS Monaco                 (Fra) V
18 Nico van Kerckhoven           FC Schalke 04             (Dui) M
19 Eric van Meir                 Lierse SK                       V
20 Gilles de Bilde               Sheffield Wednesday       (Eng) A
21 Mbo Mpenza                    Sporting Lissabon         (Por) A
22 Marc Hendrickx                RC Genk                         V

Bondscoach: Robert Waseige

Zweden

Poule B
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Magnus Hedman                 Coventry City             (Eng) K
 2 Roland Nilsson                Helsingborgs IF                 V
 3 Patrik Andersson              Bayern München            (Dui) V
 4 Joachim Björklund             Valencia                  (Spa) V
 5 Teddy Lucic                   AIK                             V
 6 Gary Sundgren                 Real Zaragoza             (Spa) V
 7 Hĺkan Mild                    IFK Göteborg                    M
 8 Tomas Gustafsson              Coventry City             (Eng) V
 9 Fredrik Ljungberg             Arsenal                   (Eng) M
10 Jörgen Pettersson             1. FC Kaiserslautern      (Dui) A
11 Niclas Alexandersson          Sheffield Wednesday       (Eng) M
12 Magnus Kihlstedt              SK Brann                  (Noo) K
13 Magnus Svensson               Brřndby                   (Den) M
14 Olof Mellberg                 Racing Santander          (Spa) V
15 Daniel Andersson              Bari                      (Ita) M
16 Anders Andersson              Aalborg aB                (Den) M
17 Johan Mjällby                 Celtic                    (Sch) M
18 Yksel Osmanovski              Bari                      (Ita) A
19 Kennet Andersson              Bologna                   (Ita) A
20 Henrik Larsson                Celtic                    (Sch) A
21 Marcus Allbäck                Örgryte IS                      A
22 Mattias Asper                 AIK                             K

Bondscoach: Tommy Söderberg & Lars Lagerbäck

Turkije

Poule B
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Rüstü Recber                  Fenerbahçe                      K
 2 Tayfur Havutçu                Besiktas                        M
 3 Ogün Temizkanoglu             Fenerbahçe                      V
 4 Fatih Akyel                   Galatasaray                     V
 5 Alpay Özalan                  Fenerbahçe                      V
 6 Arif Erdem                    Galatasaray                     A
 7 Okan Buruk                    Galatasaray                     M
 8 Tugay Kerimoglu *             Glasgow Rangers           (Sch) M
 9 Hakan Sükür                   Galatasaray                     A
10 Sergen Yalcin                 Galatasaray                     M
11 Tayfun Korkut                 Fenerbahçe                      M
12 Ömer Catkic                   Gaziantepspor                   K
13 Osman Özköylu                 Trabzonspor                     V
14 Suat Kaya                     Galatasaray                     M
15 Muzzy Izzet                   Leicester City            (Eng) M
16 Ergün Penbe                   Galatasaray                     M
17 Oktay Derioglu                Gaziantepspor                   A
18 Ayhan Akman                   Besiktas                        M
19 Abdullah Ercan                Fenerbahçe                      M
20 Hakan Ünsal                   Galatasaray                     V
21 Fevzi Tuncay                  Besiktas                        K
22 Ümit Davala                   Galatasaray                     M

Bondscoach: Mustafa Denizli
* = Na Turkije - België uit selectie gezet

Italië

Poule B
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Christian Abbiati *           Parma                           K
 2 Ciro Ferrara                  Juventus                        V
 3 Paolo Maldini                 AC Milan                        V
 4 Demetrio Albertini            AC Milan                        M
 5 Fabio Cannavaro               Parma                           V
 6 Paolo Negro                   Lazio                           V
 7 Angelo Di Livio               Fiorentina                      M
 8 Antonio Conte                 Juventus                        M
 9 Filippo Inzaghi               Juventus                        A
10 Alessandro Del Piero          Juventus                        A
11 Gianluca Pessotto             Juventus                        M
12 Francesco Toldo               Fiorentina                      K
13 Alessandro Nesta              Lazio                           V
14 Luigi Di Biagio               Internazionale                  M
15 Mark Iuliano                  Juventus                        V
16 Massimo Ambrosini             AC Milan                        M
17 Gianluca Zambrotta            Juventus                        M
18 Stefano Fiore                 Udinese                         M
19 Vincenzo Montella             AS Roma                         A
20 Francesco Totti               AS Roma                         A
21 Marco Delvecchio              AS Roma                         A
22 Francesco Antonioli           AS Roma                         K

Bondscoach: Dino Zoff
* = Vervanger geblesseerde Gianluigi Buffon

Spanje

Poule C
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Santiago Cańizares            Valencia                        K
 2 Michel Salgado                Real Madrid                     V
 3 Augustin Aranzábal            Real Sociedad                   V
 4 Josep Guardiola               Barcelona                       M
 5 Abelardo                      Barcelona                       V
 6 Fernando Hierro               Real Madrid                     V
 7 Iván Helguera                 Real Madrid                     V
 8 Fran                          Deportivo La Coruńa             M
 9 Pedro Munitis                 Racing Santander                A
10 Raúl                          Real Madrid                     A
11 Alfonso                       Real Betis Sevilla              A
12 Sergi                         Barcelona                       V
13 Iker Casillas                 Real Madrid                     K
14 Gerard                        Valencia                        M
15 Vicente Engonga               Real Mallorca                   M
16 Gaizka Mendieta               Valencia                        M
17 Joseba Etxeberria             Athletic de Bilbao              A
18 Paco                          Real Zaragoza                   V
19 Juan Velasco                  Celta de Vigo                   V
20 Ismael Urzaíz                 Athletic de Bilbao              A
21 Juan Carlos Valerón           Atlético Madrid                 M
22 José Francisco Molina         Atlético Madrid                 K

Bondscoach: José Antonio Camacho

Noorwegen

Poule C
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Thomas Myhre                  Everton                   (Eng) K
 2 André Bergdřlmo               Rosenborg                       V
 3 Bjřrn Otto Bragstad           Rosenborg                       V
 4 Henning Berg                  Manchester United         (Eng) V
 5 Trond Andersen                Wimbledon                 (Eng) V
 6 Roar Strand                   Rosenborg                       M
 7 Erik Mykland                  Panathinaikos             (Gri) M
 8 Stĺle Solbakken               Aalborg aB                (Den) M
 9 Tore André Flo                Chelsea                   (Eng) A
10 Kjetil Rekdal                 Vĺlerengen IF                   M
11 Bent Skammelsrud              Rosenborg                       M
12 Frode Olsen                   Sevilla                   (Spa) K
13 Morten Bakke                  Molde FK                        K
14 Vegard Heggem                 Liverpool                 (Eng) V
15 John Arne Riise               AS Monaco                 (Fra) M
16 Dan Eggen                     Alavés                    (Spa) V
17 John Carew                    Rosenborg                       A
18 Steffen Iversen               Tottenham Hotspur         (Eng) A
19 Eirik Bakke                   Leeds United              (Eng) M
20 Ole Gunnar Solskjćr           Manchester United         (Eng) A
21 Vidar Riseth                  Celtic                    (Sch) V
22 Sting Inge Bjřrnebye          Brřndby                   (Den) V

Bondscoach: Nils Johan Semb

Joegoslavië

Poule C
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Milorad Korac *               FK Obilic                       K
 2 Ivan Dudic                    Rode Ster Belgrado              V
 3 Goran Djorovic                Celta de Vigo             (Spa) V
 4 Slavisa Jokanovic             Deportivo La Coruńa       (Spa) M
 5 Miroslav Djukic               Valencia                  (Spa) V
 6 Dejan Stankovic               Lazio                     (Ita) M
 7 Vladimir Jugovic              Internazionale            (Ita) M
 8 Predrag Mijatovic             Fiorentina                (Ita) A
 9 Savo Miloševic                Real Zaragoza             (Spa) A
10 Dragan Stojkovic              Nagoya Grampus Eight      (Jap) M
11 Siniša Mihajlovic             Lazio                     (Ita) V
12 Zeljko Cicovic                Las Palmas                (Spa) K
13 Slobodan Komljenovic          1. FC Kaiserslautern      (Dui) V
14 Nisa Saveljic                 Girondins Bordeaux        (Fra) V
15 Goran Bunjevcevic             Rode Ster Belgrado              V
16 Dejan Govedarica              RKC Waalwijk              (Ned) M
17 Ljubinko Drulovic             FC Porto                  (Por) M
18 Darko Kovacevic               Juventus                  (Ita) A
19 Jovan Stankovic               Real Mallorca             (Spa) M
20 Mateja Kezman                 Partizan Belgrado               A
21 Albert Nadj                   Real Oviedo               (Spa) K
22 Ivica Kralj                   PSV                       (Ned) K

Bondscoach: Vujadin Boskov
* = Vervanger geblesseerde Aleksandar Kocic

Slovenië

Poule C
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Marko Simeunovic              NK Maribor                      K
 2 Spasoje Bulajic               1. FC Köln                (Dui) V
 3 Zeljko Milinovic              LASK Linz                 (Oos) V
 4 Darko Milanic                 Sturm Graz                (Oos) V
 5 Marinko Galic                 NK Maribor                      V
 6 Aleksander Knavs              FC Tirol                  (Oos) V
 7 Dzoni Novak                   Le Havre                  (Fra) M
 8 Ales Ceh                      Grazer AK                 (Oos) M
 9 Sašo Udovic                   LASK Linz                 (Oos) A
10 Zlatko Zahovic                Olympiakos Piraeus        (Gri) A
11 Miran Pavlin                  Karlsruher SC             (Dui) M
12 Mladen Dabanovic              SC Lokeren                (Dui) K
13 Mladen Rudonja                Sint-Truiden              (Bel) M
14 Sašo Gajser                   AA Gent                   (Bel) M
15 Rudi Istenic                  KFC Uerdingen 05          (Dui) M
16 Anton Zlogar                  HIT Gorica                      M
17 Ermin Siljak                  Servette FC               (Zwi) A
18 Milenko Acimovic              Rode Ster Belgrado        (Joe) M
19 Amir Karic                    NK Maribor                      M
20 Milan Osterc                  Olimpija Ljubljana              A
21 Zoran Pavlovic                Dinamo Zagreb             (Kro) M
22 Dejan Nemec                   NK Murska Sobota                K

Bondscoach: Srecko Katanec

Nederland

Poule D
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Edwin van der Sar             Juventus                  (Ita) K
 2 Michael Reiziger              Barcelona                 (Spa) V
 3 Jaap Stam                     Manchester United         (Eng) V
 4 Frank de Boer                 Barcelona                 (Spa) V
 5 Boudewijn Zenden              Barcelona                 (Spa) A
 6 Clarence Seedorf              Internazionale            (Ita) M
 7 Phillip Cocu                  Barcelona                 (Spa) M
 8 Edgar Davids                  Juventus                  (Ita) M
 9 Patrick Kluivert              Barcelona                 (Spa) A
10 Dennis Bergkamp               Arsenal                   (Eng) A
11 Marc Overmars                 Arsenal                   (Eng) A
12 Giovanni van Bronckhorst      Glasgow Rangers           (Sch) M
13 Bert Konterman                Feyenoord                       V
14 Peter van Vossen              Feyenoord                       A
15 Paul Bosvelt                  Feyenoord                       M
16 Ronald de Boer                Barcelona                 (Spa) M
17 Pierre van Hooijdonk          Vitesse                         A
18 Ed de Goey                    Chelsea                   (Eng) K
19 Arthur Numan                  Glasgow Rangers           (Sch) V
20 Aron Winter                   Ajax                            M
21 Roy Makaay                    Deportivo La Coruńa       (Spa) A
22 Sander Westerveld             Liverpool                 (Eng) K

Bondscoach: Frank Rijkaard

Tsjechië

Poule D
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Pavel Srnicek                 Sheffield Wednesday       (Eng) K
 2 Tomás Repka                   Fiorentina                (Ita) V
 3 Radoslav Latál                FC Schalke 04             (Dui) M
 4 Pavel Nedved                  Lazio                     (Ita) M
 5 Milan Fukal                   Sparta Praag                    V
 6 Petr Vicek                    Slavia Praag                    V
 7 Jiri Nemec                    FC Schalke 04             (Dui) M
 8 Karel Poborský                Benfica                   (Por) M
 9 Pavel Kuka                    VfB Stuttgart             (Dui) A
10 Jan Koller                    Anderlecht                (Bel) A
11 TomᚠRosický                 Sparta Praag                    M
12 Vratislav Lokvenc             Sparta Praag                    A
13 Radek Bejbl                   Atlético Madrid           (Spa) M
14 Pavel Horváth                 Slavia Praag                    M
15 Marek Jankulovski             Banik Ostrava                   M
16 Ladislav Maier                Rapid Wien                (Oos) K
17 Vladimir Šmicer               Liverpool                 (Eng) A
18 Jiri Novotny                  Sparta Praag                    V
19 Karel Rada                    Slavia Praag                    V
20 Patrik Berger                 Liverpool                 (Eng) M
21 Petr Gabriel                  Sparta Praag                    V
22 Jaromir Blazek                Sparta Praag                    K

Bondscoach: Jozef Chovanec

Frankrijk

Poule D
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Bernard Lama                  Paris Saint-Germain             K
 2 Vincent Candela               AS Roma                   (Ita) V
 3 Bixente Lizarazu              Bayern München            (Dui) V
 4 Patrick Vieira                Arsenal                   (Eng) M
 5 Laurent Blanc                 Internazionale            (Ita) V
 6 Youri Djorkaeff               1. FC Kaiserslautern      (Dui) M
 7 Didier Deschamps              Chelsea                   (Eng) M
 8 Marcel Desailly               Chelsea                   (Eng) V
 9 Nicolas Anelka                Real Madrid               (Spa) A
10 Zinédine Zidane               Juventus                  (Ita) M
11 Robert Pires                  Olympique Marseille             A
12 Thierry Henry                 Arsenal                   (Eng) A
13 Sylvain Wiltord               Girondins Bordeaux              A
14 Johan Micoud                  Girondins Bordeaux              M
15 Lilian Thuram                 Parma                     (Ita) V
16 Fabien Barthez                AS Monaco                       K
17 Emmanuel Petit                Arsenal                   (Eng) M
18 Franck Leboeuf                Chelsea                   (Eng) V
19 Christian Karembeu            Real Madrid               (Spa) M
20 David Trezeguet               AS Monaco                       A
21 Christophe Dugarry            Girondins Bordeaux              A
22 Ulrich Ramé                   Girondins Bordeaux              K

Bondscoach: Roger Lemerre

Denemarken

Poule D
 # NAAM                          CLUB                            POSITIE
 1 Peter Schmeichel              Sporting Lissabon         (Por) K
 2 Michael Schjřnberg            1. FC Kaiserslautern      (Dui) V
 3 René Henriksen                Panathinaikos             (Gri) V
 4 Jes Hřgh                      Chelsea                   (Eng) V
 5 Jan Heintze                   PSV                       (Ned) V
 6 Thomas Helveg                 AC Milan                  (Ita) M
 7 Allan Nielsen                 Wolverhampton Wanderers   (Eng) M
 8 Jesper Grřnkjćr               Ajax                      (Ned) A
 9 Jon Dahl Tomasson             Feyenoord                 (Ned) M
10 Martin Jřrgensen              Udinese                   (Ita) M
11 Ebbe Sand                     FC Schalke 04             (Dui) A
12 Sřren Colding                 Brřndby                         V
13 Martin Laursen                Hellas Verona             (Ita) V
14 Brian Steen Nielsen           AB Kopenhagen                   M
15 Stig Třfting                  Aarhus GF                       M
16 Thomas Sřrensen               Sunderland                (Eng) K
17 Bjarne Goldbćk                Fulham                    (Eng) M
18 Miklos Molnar                 Kansas City Wizards       (VSt) A
19 Morten Bisgaard               Udinese                   (Ita) M
20 Thomas Gravesen               Hamburger SV              (Dui) M
21 Mikkel Beck                   Aalborg aB                      A
22 Peter Kjćr                    Silkeborg IF                    K

Bondscoach: Bo Johansson

Poule A
Duitsland
Roemenië
Portugal
Engeland
Poule B
België
Zweden
Turkije
Italië
Poule C
Spanje
Noorwegen
Joegoslavië
Slovenië
Poule D
Nederland
Tsjechië
Frankrijk
Denemarken
# = rugnummer
CLUB = club waar speler aan einde van afgelopen competitie speelde
POSITIE:
K = keeper
V = verdediger
M = middenvelder
A = aanvaller